اشتغال و اقتصاد

با توجه به صنعتی بودن منطقه و از طرف دیگر عبور رودخانه زاینده رود و زمینهای مستعد کشاورزی، بخش صنعت و کشاورزی از موقعیت ویژه ای برخوردار است.

بخش صنعت

بخش صنعت با وجود کارخانه ها و کارگاههای صنعتی موجود در منطقه نقش به سزایی در اقتصاد دهستان داشته و اشتغال در صنعت به عنوان یکی از اصلی ترین شغل مردمان این منطقه چه در نقاط شهری و چه در روستاها محسوب می گردد. در مقیاس کوچك تر صنایع دستی مثل قالیبافی در میان زنان و دختران رونق یافته است.

بخش کشاورزی 

کشاورزی نیز پس از صنعت گروه عمده ای از شاغلین را به خود اختصاص داده است به ویژه روستاهای واقع در حاشیه زاینده رود منبع عمده معیشت خود را از طریق کشاورزی و باغداری تأمین می کنند اما درآمد ناشی از فروش محصولات کشاورزی به دلیل کمبود آب کشاورزی و بازده کم زمینهای زراعی و همچنین به جهت وجود واسطه گران، کفاف نیازهای معیشتی اهالی نمی باشد که می توان با یکپارچه کردن اراضی زراعی و در نتیجه تسهیل کار عملیات مربوط به داشت و برداشت و همچنین افزایش راندمان آبیاری و تولید، زمینه شکوفایی و توسعه بخش کشاورزی را فراهم نمود.

بخش خدمات

با توجه به وجود شهرهای پیربکران، قهدریجان و فلاورجان در منطقه و وجود صنایع بخش خدمات از رونق ویژه ای برخوردار است، به ویژه در سالهای اخیر که سهم این بخش در معیشت مردم افزایش یافته و بیشتر فعالیتها مربوط به خدمات اجتماعی، عمده فروشی و حمل و نقل است و سایر فعالیتهای این بخش نظیر خدمات شخصی و خانگی و خرده فروشی پس از آن قرار می گیرد. مشاغل خدماتی در سالهای اخیر به عنوان گروه اصلی مشاغل تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 − 2 =

فهرست