روستای الکترونیک

روستای الکترونیک

روستای الکترونیک، از کاربرد فضای مجازی و تغییر ساختار و عملیات داخلی و خارجی دولت به منظور امکان تبادلات الکترونیکی ما بین بخش های مختلف دولت، مردم و کسب وکارها و ارائه خدمات عمومی یکپارچه و با کیفیت به روستاییان، کسب و کارها و صنعت، افزایش میزان دسترس پذیری روستاییان به خدمات، توانمندسازی روستاییان از طریق دسترسی به اطلاعات و به تبع آن افزایش اختیار مردم، مشارکت مردم، تقویت دانش جامعه، افزایش ابتکارات نوین، بهبود کارایی و اثربخشی دولت و افزایش میزان پاسخگویی دولت به روستاییان شکل گرفته است.

روستای الکترونیکی، را می توان روستائی دانست که در آن، مردم به کاربردهای متفاوت فناوری، نظیر دولت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و آموزش الکترونیکی، دسترسی داشته و امور روزانه خود را در زمینه کشاورزی ،دامداری و دادوستد از این طریق انجام میدهند .در واقع روستای الکترونیکی نقطه دسترسی روستاییان به جهان خارج با کمتــــــرین هزینه است که شرایطی را مهیا میسازد تا روستاییان مجبور نباشند برای انجام عملیات محدود به ‏شهرها مراجعه کنند. روستای الکترونیک با توسعه روستاها از مهاجرت روستاییان به شهرها می کاهد و زمینه را برای پیشرفت و توسعه روستاها توسط روستاییان فراهم می آورد. هدف از ایجاد روستای الکترونیک فراروی توسعه و مدیریت یکپارچه روستاها، تحول شگرف در توسعه دستاوردهای فناوری اطلاعات و ارائه زیر ساخت های اینترنتی، جهت توسعه اطلاع رسانی و ارائه خدمات دستگاههای اداری و شرکتها و موسسات می باشد. روستا بایستی توانایی خدمت رسانی ۲۴ ساعته به مردم را داشته باشد و این مهم جز با الکترونیک بودن جامعه روستایی، بخش های خدمات رسان دولتی به روستاییان مسیر نخواند شد. از آنجایی که در راستاها، دهیاری و شوراهای اسلامی که واسط اصلی ما بین روستاییان و دولت می باشد میتواند در این راستا نقش بسزایی ایفا کند. این سازمان ها فارغ از محدودیت های زمانی و مکانی با بهره گیری از فناوری اطلاعات، این توان را خواهند داشت تا خدمات خود را به صورت سریع، قابل دسترس و امن در ۲۴ ساعت به مردم و روستاییان ارائه دهند. در واقع با ایجاد فضایی برای تبادل نظرات روستاییان، امکاندریافت خدمات از طریق اینترنت و اطلاع رسانی فعالیت های بروز روستا می توان زمینه های بهبود و رشد روستا را فراهم آورد.

طرح روستای الکترونیکی

شرکت پویا وب سپاهان، با تکیه بر نزدیک به دو دهه تجارب ارزنده و سابقه اجرایی مدیران خود در زمینه فناوری اطلاعات ، در خـــــرداد ماه سال ۱۳۸۶ تحت عنوان شرکت سهامی خاص تاسیس و به طور رسمی و قانونی فعالیت خود را در این حوزه آغاز نمود. این شرکت با لحاظ نمودن روند توسعه صنعت IT در جامعه جهانی ، تمرکز خود را بر ارتقـــاء سطح توانمندی کارشناسان و مدیران این مرز و بوم در قالب بهره مندی از  سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری مدیریت و نیز اهتمام در اجرای افزونه های امنیتی قرار داد . اکنون این شرکت با تجارب نمایشگاهی متعدد و برخورداری از متخصصین ذیربط در حوزه برنامه نویسی و امور گرافیک ، فیلم و تبلیغات ، آماده ارائه خدمات به دستگاه های اجرایی ، ادارات ، شرکت ها ، مؤسسه ها وکلیه فعالان اقتصادی می باشد.

پویا وب سپاهان با انجام بیش از سه سال مطالعات روستاهای مجازی ایران و جهان . الگو سازی برای تدوین روستای الکترونیکی توانسته است طرح روستای الکترویکی را با بروز ترین متدها و با شناسایی نیازهای دهیاران و روستاییان طراحی و در حال حاضر در بسیاری از روستاهای کشور پیاده سازی نماید. امید به اینکه این طرح با اجرا شدن در کلیه روستاهای کشور بتواند گامی موثر در ارتقا سطح کیفی و کمی زندگی روستایان داشته باشد.

خدمات طرح

خدمات روستای الکترونیک به مردم                   خدمات روستای الکترونیک به دهیاری ها                    خدمات روستای الکترونیک به شورای اسلامی روستاها

دهیاران محترم در صورت تمایل می توانند از طریق لینک های زیر درخواست خود را ثبت نمایند:

درخواست مشاوره                درخواست کاتالوگ              درخواست پیش فاکتور                   سوالات متداول                   مشخصات پکیچ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × سه =

فهرست